pierwsza pomoc u dzieci wrocławszkolenia bhp wrocławkursy pierwszej pomocy


ZAŁOŻENIA KURSÓW

Podstawą kursów są zasady ratownictwa i algorytmy postępowania jednomyślnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Doradczy ds. Resuscytacji (ILCOR). ILCOR to międzynarodowy komitet działający w celu ujednolicenia zasad udzielania pierwszej pomocy na całym świecie, reprezentujący najważniejsze światowe organizacje zajmujące się resuscytacją. Kursy opierają się na aktualnych wytycznych Europejskiej Rady Resucytacji.

Każdy uczestnik kursu min. tydzień przed jego rozpoczęciem otrzymuje materiały szkoleniowe do samodzielnej nauki - opanowania teorii. Skuteczne zapamiętywanie zapewnione jest m.in. poprzez uproszczenie treści. Metoda samokształcenia pozwala na efektywne wykorzystanie czasu szkolenia. Samo spotkanie ma natomiast charakter warsztatowy - praktyczny (ćwiczenia na fantomach, scenariusze). Warunkiem ukończenia kursu i otrzymania certyfikatu jest zaliczenie ćwiczeń oraz zdanie egzaminu pisemnego z części teoretycznej.
Czas trwania warsztatów to ok. 5 godzin (w zależności od ilości uczestników). 

Kursy prowadzone są w bezstresowej atmosferze zachęcającej do nauki przez pozytywne wzmocnienie. Zajęcia praktyczne prowadzone są przez ratownika medycznego i w razie potrzeby instruktora pierwszej pomocy certyfikowanego przez Emergency First Response.
 
Kursy prowadzone są w małych grupach max. do 12 osób, na najlepszej jakości sprzęcie szkoleniowym.

Uczestnik kursu ma do wyboru dwa rodzaje certyfikatów:
 • wystawiony przez firmę szkoleniową (w cenie kursu),
 • międzynarodowy - wystawiony przez biuro Emergency First Response w Bristolu (dopłata).
W kursie może wziąć udział każdy niezależnie od wieku. W przypadku osób poniżej 18 roku życia wymagana jest pisemna zgoda rodziców,

Koszt kursu obejmuje:
 • zajęcia na kursie
 • podręcznik kursanta lub materiały szkoleniowe
 • certyfikat
 • kawa, herbata
 • materiały wykorzystywane podczas ćwiczeń.
Miejsce szkolenia: szkolenia otwarte - w naszej sali szkoleniowej lub szkolenia zamknięte - w sali szkoleniowej zleceniodawcy.

Informacje o prowadzonych kursach otwartych - zawsze w AKTUALNOŚCIACH!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


ORGANIZACJA EFR.

 

EFR - Emergency First Response z siedzibą w Bristolu (Wielka Brytania) jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych światowych organizacji, szkolących w zakresie pierwszej pomocy i ratownictwa. Organizacja od prawie czterdziestu lat szkoli ratowników pierwszego kontaktu i aktualnie wydaje ponad 500.000 certyfikatów rocznie. Kursy EFR są uznawane jako profesjonalne kwalifikacje w zakresie ratownictwa przedmedycznego, honorowane przez placówki i organizacje na całym świecie, niejednokrotnie wymagane do podjęcia pracy za granicą, a także niezbędne do zdobycia np. uprawnień z zakresu nurkowania. Wszystkie programy i materiały edukacyjne są tworzone w oparciu o standardy postępowania publikowane przez American Heart Association i European Resuscitation Council oraz konsultowane przez Working Group of the International Liaison Committee on Resuscitation (ILCOR) ILCOR jest międzynarodową grupą standaryzującą, reprezentującą większość światowych organizacji zajmujących się resuscytacją.


OFEROWANE KURSY 


Wstępna (BLS, CPR, RKO) i dodatkowa pomoc przedmedyczna (FIRST AID) z automatyczną defibrylacją zewnętrzną

Primary and Secondary Care with AED

Kurs uczy udzielać pomocy w przypadku większości sytuacji zagrażających życiu oraz obejmuje dodatkową ocenę i pomoc poszkodowanemu, gdy przyjazd pogotowia opóźnia się.

Ma na celu zwiększenie liczby osób - laików wyszkolonych w udzielaniu wstępnej i dodatkowej pomocy przedmedycznej wykorzystujących zdobyte umiejętności, aby bez wahania pomóc osobie poszkodowanej.

Ofertę kursów kierujemy do:
 • wszystkich zainteresowanych ratownictwem przedmedycznym
 • pracodawców, chcących przeszkolić osoby wyznaczone w zakładzie pracy do udzielania pierwszej pomocy (podstawa prawna: art. 2091Kodeksu Pracy)
 • pracodawców chcących przeszkolić wszystkich pracowników, ze względu na duży przepływ ludzi w ich miejscu pracy (np. sklepy, restauracje, hotele itp.)
 • instruktorów sportu i rekreacji
 • pilotów wycieczek i rezydentów
 • pracowników ochrony
 • urzędników
 • opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych
 • policjantów
 • żołnierzy
 • osoby chcące podjąć pracę za granicą,
 • itp.

Dlaczego warto? 
 1. Twoi bliscy będą się mogli czuć bezpiecznie - statystycznie najczęściej udzielenia pierwszej pomocy, będzie od nas potrzebowała osoba nam bliska;
 2. unikniesz odpowiedzialności karnej - zgodnie z art. 162 Kodeksu Karnego, każdemu kto nie udzieli pomocy osobie poszkodowanej, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3;
 3. zyskujesz dodatkowy dokument podwyższający Twoje szanse na rynku pracy - zgodnie z art. 2091 Kodeksu Pracy, każdy pracodawca ma obowiązek wyznaczyć osobę odpowiedzialną za udzielanie pierwszej pomocy.


Kurs pediatryczny

Pierwsza pomoc przedmedyczna u dzieci i niemowląt 
z automatyczną defibrylacją zewnętrzną

Care for Children with AED

Czy wiesz, że:

 • urazy zadane umyślnie i przypadkowo stanowią główną przyczynę śmierci wśród dzieci we wszystkich rozwiniętych krajach świata,
 • w krajach rozwiniętych wypadki samochodowe, urazy zadane umyślnie, utonięcia, upadki, pożary, zatrucie i inne wypadki są przyczyną śmieci ponad 20 000 dzieci rocznie,
 • na każde dziecko, które zmarło w wyniku obrażeń przypada kilka, które stają się niepełnosprawne lub cierpią na urazy psychiczne - o różnych stopniach zaawansowania i okresie trwania.

Pomimo, że to dom rodzinny jest uznawany przez większość rodziców i opiekunów za azyl spokoju i bezpieczeństwa, większość wypadków ma miejsce właśnie tutaj. 

Kurs uczy udzielać pomocy w przypadku większości sytuacji zagrażających życiu oraz obejmuje dodatkową ocenę i pomoc poszkodowanemu dziecku i niemowlęciu, gdy przyjazd pogotowia opóźnia się.


Oferta skierowana jest przede wszystkim do:
 • rodziców
 • opiekunów
 • wychowawców
 • instruktorów sportu i rekreacji
 • terapeutów
 • animatorów wypoczynku i rekreacji
 • oraz innych osób pracujących z dziećmi lub się nimi opiekujących
 • wszystkich zainteresowanych.


Kurs ratownictwa drogowego.

W Polsce dochodzi rocznie do blisko 50000 wypadków, w których ginie około 5000 osób, a dziesięć razy tyle zostaje rannych.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do uczestników ruchu drogowego, przyszłych i aktualnych kierowców zarówno jedno- jak i dwuśladów.Warsztaty dla dzieci.

Jednym z głównych celów warsztatów jest kształtowanie odpowiedniej postawy: aby nasze dzieci, gdy dorosną nie bały się udzielać pomocy. Zajęcia opierają się przede wszystkim na:

 • rozmowie jak mogło dojść do niebezpiecznej sytuacji, co trzeba było zrobić, żeby do niej nie doszło,
 • zabawie w udzielanie pierwszej pomocy misiom, lalkom itp.
 • zabawach ruchowych, uczenie się wierszyków związanych z pierwszą pomocą, kolorowaniem obrazków związanych z pierwszą pomocą, obejrzeniu/posłuchaniu bajki związanej z udzielaniem pierwszej pomocy.

Zajęcia podzielone są na bloki tematyczne:

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. (Co to jest bezpieczeństwo, gdzie możemy spotkać zagrożenie i       jakie, numery alarmowe, jak wezwać pomoc).

Miś złamał nóżkę!

- Miś się zranił!

- Miś nabił sobie guza!

- Miś spadł ze schodów!

- Misia ugryzł piesek!

- Uwaga! Miś przechodzi przez ulicę.

- Miś się zadławił!

- Miś przestał oddychać!

- Uwaga pożar!

Pierwsze zajęcia są bezpłatne! Kolejne to koszt 15 zł od osoby. 

Grupy liczą ok. 7 dzieci. 

Czas trwania 30-45 min.  

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 3-6 lat.

 


kursy pierwszej pomocy wrocław kursy pierwszej pomocy szkolenia bhp wrocław pierwsza pomoc u dzieci wrocław

Firma Seguro organizuje szkolenia bhp oraz kursy pierwszej pomocy i przeciwpożarowe. W naszej ofercie znajdują się również takie usługi jak ocena ryzyka zawodowego. Prowadzone przez nas kursy i szkolenia odbywają się przede wszystkim na terenie miasta Wrocław, ale również w innych miastach Polski. Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z naszej oferty

Ośrodek Doradczo-Szkoleniowy
SEGURO

52-228 Wrocław
ul. Inżynierska 45/U19
(budynek Corte Verona)

Dane kontaktowe:
kom. 501 442 622
tel. 71 715 23 98
fax 71 707 11 99
e-mail: biuro@segurobhp.pl

Tagi
kursy pierwszej pomocy, kurs pierwszej pomocy Wrocław, szkolenia pierwsza pomoc Wrocław, pierwsza pomoc u dzieci Wrocław, szkolenia bhp Wrocław, kursy pierwszej pomocy Wrocław, kurs bhp Wrocław, usługi bhp Wrocław, ocena ryzyka zawodowego Wrocław, obsługa bhp Wrocław